Автор: garmin

Игор МC Јакимовски со своја објава по завршените Воени Олимписки Игри 2019 во Кина ... Завршија 7_те Воени олимписки игри кои се одржаа во Вухан ,НР Кина во периодот од 18.10 до 27.10.2019год. АРМ по четврти пат после Индија 2007,...

Повеќе

На Лесковачки полумаратон (Србија) нашата атлетичарка Весна Кираџиева која е актуелна вицешампионка на Македонија во полумаратон и поранешна рекордерка и шесткратна шампионка на Македонија во маратон (Kiradjieva Athlete & Art) беше победник во женска конкуренција. 20. Leskovački polumaraton Кираџиеви и...

Повеќе

Дарио Ивановски повторно со победа. Победник на 10 км GARMIN трката во склоп на Sofia Marathon 2019 ЧЕСТИТКИ! Дарио и професионалните атлетичари, а и огромен број рекреативци користат GARMIN forerunner часовници за тренинг, натпревар и анализа на податоците. Вие само...

Повеќе

Адриана Поп Арсова продолжува со успесите и на меѓународен терен. Победи на полумаратон на Sofia Marathon 2019. ЧЕСТИТКИ! Адријана, Игор и професионалните атлетичари, а и огромен број рекреативци користат GARMIN forerunner часовници за тренинг, натпревар и анализа на податоците. Вие...

Повеќе

 За сите учесници на Krali Marko Trail, GARMIN доделува вредносни ваучери од 600 денари, а за добитниците на подиум позиции вредносни ваучери од 3500, 2500 и 1200 денари. Со ваучерите добивате намалување на цената на Вашиот избран GARMIN. GARMIN...

Повеќе

GARMIN ве води, придружува и ги меморира и анализира Вашите авантури! Дали на пат, на планина, на омилената патека за трчање, во омилената клуб сала, GARMIN ви нуди smart часовници и уреди со многу функции и сензори кои го следат...

Повеќе

Нов државен рекорд на 10.000м - улична трка за Адријана Поп Арсова кој изнесува 37.29 !!!! Адријана го освои 2 место. ЧЕСТИТКИ! Резултатот на Адријана, како и досега, го објави Игор МЦ Јакимовски, тим лидерот и клубски колега. Пренесуваме ......

Повеќе

Билјана Кираџиева го освои третото место на 10к трката Трчај Бе во Битола. ЧЕСТИТКИ! И Александар Кираџиев ја трчаше трката со време 35:07 и даде свое видување за настанот. Пренесуваме ... МОЖЕ БИТОЛА И ПОНАТАМУ НЕМА АЕРОДРОМ, НО ДЕФИНИТИВНО ИМА...

Повеќе

#Шампион на #ТрчајБе , 10км улична трка во #Битола ! ??‍♂️ Одлична организација и честитки за сите кои беа дел од овој настан! Пресреќен сум за освоеното прво место! Благодарам на сите добри луѓе за поддршката! ??‍♂️??? Спортски поздрав - најздрав! ?? #nike #sportvisionmk #akkastrong #champion #nrcskopje? #nevergiveup? #staystrong #НиеТрчаме #трчамзатебе? #synergyfitnessandspa #herbalife #garminmkd @nikerunning @nike @sportvisionmk @synergyfitnessandspa @garmin_mk #runner #coach #bitola #macedonia #македонија — at Плоштад Магнолија. Кокан и...

Повеќе

Garmin Health gives you the power and flexibility to create custom solutions for your business. With incredible battery life, water resistance and the industry's largest wearable portfolio, there's a Garmin device that's perfect for your program. Gain access to a...

Повеќе