Категорија: Планина

GARMIN има smart уреди за секоја Ваша outdoor авантура. Дали само прошетка, или тура низ непознат крај, можеби trail run трка, или велосипедска рута, smart часовниците и другите GARMIN уреди се со вграден прецизен GPS на кој се надоврзани апликации...

Повеќе

Размислувате што да си #подарите себе и на Вашите најблиски? GARMIN #HappyNewYear понуда - 7% на СИТЕ OnLine ПРЕД-НАРАЧКИ до 19.12.2019 Изберете и нарачајте, во нарачката искористете купон код - happynewyear , ако пропуштите, ние ќе го активираме и пресметаме! *бесплатна...

Повеќе

 За сите учесници на Krali Marko Trail, GARMIN доделува вредносни ваучери од 600 денари, а за добитниците на подиум позиции вредносни ваучери од 3500, 2500 и 1200 денари. Со ваучерите добивате намалување на цената на Вашиот избран GARMIN. GARMIN...

Повеќе

GARMIN ве води, придружува и ги меморира и анализира Вашите авантури! Дали на пат, на планина, на омилената патека за трчање, во омилената клуб сала, GARMIN ви нуди smart часовници и уреди со многу функции и сензори кои го следат...

Повеќе

Новата fēnix 6 серија, подготвена за авантури, сега и со соларно полнење и многу други нови функции. Изберете го Вашиот fēnix 6 часовник со подарок или 6 рати без камата за прва испорака и нарачки продолжено до 19.09.2019 ☎️ 078 306...

Повеќе

CHUPINO TRAIL 2019 на 01 09 2019 - ПРИЈАВЕТЕ СЕ - линк - https://www.chupinotrail.com.mk/registracija/ За сите учесници на Chupino Trail, GARMIN доделува вредносни ваучери од 600 денари, а за добитниците на подиум позиции вредносни ваучери од 3500, 2500 и 1200...

Повеќе

Игор Трпковски, хиби велосипедист од клубот Macedonian Bike Riders овој за приближно 30 часа со својот mountinbike велосипед успеа да го искачи и спушти врвот на Водно 13 пати и да го направи првиот велосипедски „Еверестинг” на македонско тло. ЧЕСТИТКИ!...

Повеќе

Честитки победници на единствените планински трки на плажа ? во Маврово: 5К 1. Делфина Митропетру 2. Ања Ивановска 3. Моника Стојаноска 1. Дарко Темелковски 2. Владимир Стојановски 3. Артан Садику 21К 1. Весна Кираџиева 2. Јелена Доневиќ 3. Искра Станчева Гигов 1....

Повеќе

Ставре Јаде, со селекторот Ѓоко Динески, се подготвува за историски успеси во нордиско скијање и биатлон. – Што се однесува до плановите за во иднина не би сакал да зборувам премногу во моментов бидејќи има време до наредните Зимски олимписки...

Повеќе

Вкупно 151 учесници од 15 земји ќе бидат дел од првото издание на Планинарска трка Охрид треил која ќе се одржи на 25 мај на планината Галичица и градот Охрид. Учеството на големата трка од 60 километри го имаат потврдено...

Повеќе