Категорија: Стил

GARMIN има smart уреди за секоја Ваша outdoor авантура. Дали само прошетка, или тура низ непознат крај, можеби trail run трка, или велосипедска рута, smart часовниците и другите GARMIN уреди се со вграден прецизен GPS на кој се надоврзани апликации...

Повеќе

И оваа сезона ни беше задоволство да соработуваме со најуспешните. Игор МC Јакимовски за следната сезона ќе го користи моделот GARMIN Instinct, моќни, издржливи outdoor часовници со U.S. military standard 810 издржливост на термален шок, прашина и вода. Smart часовници...

Повеќе

Размислувате што да си #подарите себе и на Вашите најблиски? GARMIN #HappyNewYear понуда - 7% на СИТЕ OnLine ПРЕД-НАРАЧКИ до 19.12.2019 Изберете и нарачајте, во нарачката искористете купон код - happynewyear , ако пропуштите, ние ќе го активираме и пресметаме! *бесплатна...

Повеќе

GARMIN ве води, придружува и ги меморира и анализира Вашите авантури! Дали на пат, на планина, на омилената патека за трчање, во омилената клуб сала, GARMIN ви нуди smart часовници и уреди со многу функции и сензори кои го следат...

Повеќе

Нов државен рекорд на 10.000м - улична трка за Адријана Поп Арсова кој изнесува 37.29 !!!! Адријана го освои 2 место. ЧЕСТИТКИ! Резултатот на Адријана, како и досега, го објави Игор МЦ Јакимовски, тим лидерот и клубски колега. Пренесуваме ......

Повеќе

Билјана Кираџиева го освои третото место на 10к трката Трчај Бе во Битола. ЧЕСТИТКИ! И Александар Кираџиев ја трчаше трката со време 35:07 и даде свое видување за настанот. Пренесуваме ... МОЖЕ БИТОЛА И ПОНАТАМУ НЕМА АЕРОДРОМ, НО ДЕФИНИТИВНО ИМА...

Повеќе

#Шампион на #ТрчајБе , 10км улична трка во #Битола ! ??‍♂️ Одлична организација и честитки за сите кои беа дел од овој настан! Пресреќен сум за освоеното прво место! Благодарам на сите добри луѓе за поддршката! ??‍♂️??? Спортски поздрав - најздрав! ?? #nike #sportvisionmk #akkastrong #champion #nrcskopje? #nevergiveup? #staystrong #НиеТрчаме #трчамзатебе? #synergyfitnessandspa #herbalife #garminmkd @nikerunning @nike @sportvisionmk @synergyfitnessandspa @garmin_mk #runner #coach #bitola #macedonia #македонија — at Плоштад Магнолија. Кокан и...

Повеќе