Категорија: Спорт

Кокан Ајановски ни сподели еден од неговите тренинзи ... Жив сум. Здрав сум. Трчам. Имам се' 🙃😊🏃‍♂️ #ниетрчаме #трчамзатебе💛 #nike #garminmkd #coach #runner #longdistancerunner #happy #nevergiveup💪 #akkastrong #runningcoach #runwithyourheart❤️ #marathontraining #skopje #macedonia🇲🇰 #champion GARMIN smart часовниците ги мерат и анализираат...

Повеќе

Сезона 2019, тренинзи на МCRT територија. Изминува уште една пеколна тренинг сезона низ која прегазивме илјадници километри низ многу маршути долж општините Илинден и Петровец. Во мојот тим многу ретко се случуваше да имаме викенд без трка, а таа ретка...

Повеќе

И оваа сезона ни беше задоволство да соработуваме со најуспешните. Игор МC Јакимовски за следната сезона ќе го користи моделот GARMIN Instinct, моќни, издржливи outdoor часовници со U.S. military standard 810 издржливост на термален шок, прашина и вода. Smart часовници...

Повеќе

ПОСЛЕ ДОЖДОТ Благодарение на @garmin_mk и нивниот Forerunner 645, имав комплетен преглед на последната трка од оваа моја сезона. Колку да ме држи до почетокот на новиот подготвителен период, во овој меѓупериод на регенерација, направив преглед и краток рекапитулар од...

Повеќе

Размислувате што да си #подарите себе и на Вашите најблиски? GARMIN #HappyNewYear понуда - 7% на СИТЕ OnLine ПРЕД-НАРАЧКИ до 19.12.2019 Изберете и нарачајте, во нарачката искористете купон код - happynewyear , ако пропуштите, ние ќе го активираме и пресметаме! *бесплатна...

Повеќе

Игор МC Јакимовски со своја објава по завршените Воени Олимписки Игри 2019 во Кина ... Завршија 7_те Воени олимписки игри кои се одржаа во Вухан ,НР Кина во периодот од 18.10 до 27.10.2019год. АРМ по четврти пат после Индија 2007,...

Повеќе

На Лесковачки полумаратон (Србија) нашата атлетичарка Весна Кираџиева која е актуелна вицешампионка на Македонија во полумаратон и поранешна рекордерка и шесткратна шампионка на Македонија во маратон (Kiradjieva Athlete & Art) беше победник во женска конкуренција. 20. Leskovački polumaraton Кираџиеви и...

Повеќе

Дарио Ивановски повторно со победа. Победник на 10 км GARMIN трката во склоп на Sofia Marathon 2019 ЧЕСТИТКИ! Дарио и професионалните атлетичари, а и огромен број рекреативци користат GARMIN forerunner часовници за тренинг, натпревар и анализа на податоците. Вие само...

Повеќе

Адриана Поп Арсова продолжува со успесите и на меѓународен терен. Победи на полумаратон на Sofia Marathon 2019. ЧЕСТИТКИ! Адријана, Игор и професионалните атлетичари, а и огромен број рекреативци користат GARMIN forerunner часовници за тренинг, натпревар и анализа на податоците. Вие...

Повеќе

 За сите учесници на Krali Marko Trail, GARMIN доделува вредносни ваучери од 600 денари, а за добитниците на подиум позиции вредносни ваучери од 3500, 2500 и 1200 денари. Со ваучерите добивате намалување на цената на Вашиот избран GARMIN. GARMIN...

Повеќе